Wydobywanie bitcoinów - co to jest? Jak to działa?

Wydobywanie bitcoinów – co to jest? Jak to działa?

Prasóweczki

Bitcoin to cyfrowa waluta niezależna od jakiegokolwiek banku centralnego lub rządu.

Wydobywanie bitcoinów to proces, w którym nowe bitcoiny są wprowadzane do obiegu. Wydobywanie polega na dodawaniu transakcji bitcoin do łańcucha bloków i znajdowaniu szeregu skrótów zwanych dowodami pracy. Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina, zaprojektował proces wydobycia tak, aby wymagał dużych zasobów i był trudny, aby uniemożliwić ludziom tworzenie nieskończonej liczby bitcoinów.

Dowód pracy wymaga od górników znalezienia liczby zwanej jednorazową, tak że gdy haszują bloki transakcji Bitcoin, kończą z hashem poniżej tej liczby. Pierwszy górnik, który to zrobi, tworzy bloki z wartościami jednorazowymi w zakresie od 0 do 9999999, a tym samym kwalifikuje się do tworzenia nowych bloków.

 

Czym jest wydobywanie bitcoinów i jaki jest jego cel?

 

W tym wpisie na blogu omówimy proces wydobywania bitcoinów, a my przedstawimy również informacje o tym, jak możesz rozpocząć własną działalność w zakresie wydobywania bitcoinów.

Bitcoin to kryptowaluta, która jest walutą cyfrową, która wykorzystuje kryptografię do kontrolowania jej tworzenia i zarządzania, zamiast polegać na władzach centralnych.

Łańcuch bloków bitcoin automatycznie rejestruje każdą transakcję, która kiedykolwiek miała miejsce. Automatycznie sprawdza również, czy nie ma duplikatów, zapewniając, że każda transakcja jest unikalna. Zapobiega to fałszowaniu przez każdego, kto mógłby spróbować stworzyć więcej bitcoinów niż kiedykolwiek było w obiegu.

 

Wydobywanie bitcoinów w łańcuchu bloków

 

Blockchain to rodzaj cyfrowej bazy danych, która może być wykorzystywana do rejestrowania transakcji między dwiema stronami w sposób wydajny i weryfikowalny, bez potrzeby posiadania organu centralnego.

Oczekuje się, że rynek kryptowalut wzrośnie o 4 000% do 2020 r. i 10 000% do 2024 r. Przy stale rosnącej wartości kryptowalut nie dziwi fakt, że dziennikarze próbują zrozumieć to nowe zjawisko. Jednak ponieważ coraz więcej reporterów próbuje opisać tę historię, rośnie zapotrzebowanie na dokładne informacje na temat kryptowalut.

Technologia blockchain istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno stała się głównym nurtem. Niektórzy mogą twierdzić, że kryptowaluta nie jest w rzeczywistości nowym pomysłem – minęły lata, zanim wartość rynkowa kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, dogoniła ich potencjał technologiczny.

 

Jakie są zalety wydobywania bitcoinów?

 

Wydobycie to sposób, w jaki powstaje bitcoin. Oprogramowanie o nazwie Bitcoin Miner wykonuje akcję wydobywania i zarabia bitcoiny jako nagrodę za to.

Wydobywanie bitcoinów ma wiele zalet dla użytkowników, takich jak zdecentralizowana natura bitcoina, co oznacza, że nie jest kontrolowane przez żaden bank centralny ani inny scentralizowany podmiot. Oznacza to również, że górnicy mogą decydować, kiedy i jak aktualizować swoje oprogramowanie, nie czekając na zgodę jakiejkolwiek strony trzeciej. Wydobycie przynosi również korzyści pieniężne, ponieważ są one wypłacane bezpośrednio w bitcoinach.

 

Jak rozpocząć wydobywanie bitcoinów?

 

Bitcoin to elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer. To kryptowaluta, którą można przesłać cyfrowo do każdego na świecie.

Jednym z najpopularniejszych sposobów wydobywania bitcoinów jest założenie własnej platformy wydobywczej w domu. Koszt wydobycia drastycznie spadł, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla osób, które są zainteresowane tą nową technologią, ale nie chcą wydawać setek dolarów na zakładanie własnej platformy.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na skonfigurowanie platformy do wydobywania bitcoinów w domu jest dołączenie do usługi wyszukiwania w chmurze bitcoin, takiej jak Hashflare lub Genesis Mining. Usługi te oferują umowy na określony czas, a wypłatę otrzymasz zgodnie z umową, którą podpisujesz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments