Testy na Covit Mysłowice

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na moc czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal sporo ludzi uważa inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi akurat się rozprawimy.

Testy na Covit Blachownia

 

Gorączka – uwagi i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy również dorosłych potrafią być nowe.

Do najpopularniejszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy a każde odstępstwo od tej zasady można zaklasyfikować jako gorączkę? Teraz nie. Dla każdego pracownika temperatura ciała jest nowa. Jedni lepiej się czują, gdy podchodzi ona do 37 st. Celsjusza, i pozostali, kiedy nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest obecne po prostu indywidualna potrzeba organizmu. Kiedy to rozmawiamy o gorączce? Przede każdym musimy temperaturę zmierzyć, wykorzystując do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej klasy termometr nie będzie kierował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Blachownia

Gorączka jest a wtedy, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w uchu wynosi co najmniej 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w zrobienie jest jaśniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na problem gorączki. My natomiast postaramy skupić się na tychże powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe tworzenie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję organizmu na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może wpływać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza potrafi żyć okazją zgonu.
Tu powstaje nowy mit, mówiący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy wpływa ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Blachownia
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak ogromna była temperatura początkowa. Jest obecne właśnie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stopniu obniżyć temperaturę o jeden bądź dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Blachownia

Nieleczona gorączka będzie wysoka w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. Właśnie więc nie jest fakt, nasz umysł ma wartość przypominającą termostat. Dzięki niej, w okresie choroby nie pozwala on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w możliwościach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest obecne ciepłota ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno jeść się posiłków. Jest obecne negatywny mit. Owszem, człowiek, jaki planuje podwyższoną temperaturę, zazwyczaj nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są skuteczne w grze z chorobą. Organizm potrzebuje więcej kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments