Jak używać portfela kryptowalutowego wbudowanego w przeglądarkę Opera?

Jak używać portfela kryptowalutowego wbudowanego w przeglądarkę Opera?

Aktulności

Opera jest pierwszą dużą przeglądarką, która wprowadziła kryptowaluty do głównego nurtu internetowego. Właściciele firmy stworzyli portfel obsługujący Ethereum Web API. Oznacza to, że każdy użytkownik przeglądarki ma dostęp do kryptowaluty ethereum i zbudowanych na blockchainie zdecentralizowanych aplikacji. Właściciele Opery wybrali ethereum, ponieważ projekt doskonale pokrywa zainteresowania ich klientów. Za pośrednictwem tej kryptowaluty można tworzyć gry, zdecentralizowane aplikacje, kolekcjonerskie przedmioty cyfrowe, a także obsługiwać wymianę pieniędzy oraz hazard.

Mimo wszystko zarząd Opery ogłosił, że w przyszłości planują otworzyć się na więcej projektów kryptowalutowych.

 

Jakie funkcje oferuje portfel wbudowany w przeglądarkę?

 

Obsługa tokenów NFT;
Wspieranie aplikacji opartych na blockchainie ETH;
Płatności kryptowalutami za pomocą Opery;
Przechowywanie kluczy prywatnych na telefonie;
Dostęp do Web 3.0.

 

Jak skorzystać z portfela kryptowalutowego Opery?

 

Aby skorzystać z portfela, powinieneś zainstalować przeglądarkę Opera na urządzeniu mobilnym. W celu aktywacji walletu kliknij logo Opery w prawym dolnym rogu aplikacji. Przejdź do ustawień i wybierz przycisk Crypto Wallet.

Po aktywowaniu portfel powinien być widoczny w głównym menu przeglądarki. Opera Wallet zawiera wszystkie funkcje innych aplikacji kryptowalutowych. Pozwala na wysyłanie i odbieranie monet cyfrowych. Co więcej, właściciele firmy wyposażyli aplikację w kilka dodatkowych funkcji. Możesz za jego pomocą:

Przejrzeć listę swoich tokenów ERC-20;
Uzyskać dostęp do kolekcjonerskich gier zbudowanych na blockchainie ethereum;
Obsługiwać zdecentralizowane aplikacje.
Większość portfeli kryptowalutowych wymaga numeru PIN do potwierdzenia transakcji. Opera Wallet wykorzystuje mechanizm logowania Android. Możesz potwierdzić dostęp do portfela za pośrednictwem swojego odcisku palca lub kodu niezbędnego do odblokowania ekranu urządzenia. W ten sposób programiści pracujący nad Opera Wallet wyeliminowali potrzebę tworzenia długiego, skomplikowanego hasła. Wszystkie klucze prywatne portfela są przechowywane na twoim telefonie. Oznacza to, że dostęp do kryptowalut ma jedynie osoba, która jest w stanie odblokować twój telefon.

Jak wysyłać i odbierać kryptowaluty za pomocą Opera Wallet?

Wysyłanie tokenów

Zanim wyślesz monety z portfela Opery, powinieneś utworzyć kopię zapasową aplikacji. Jeżeli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratą dostępu do kluczy prywatnych. Aby zapisać kopię zapasową portfela, wystarczy, że klikniesz ikonę w kształcie koła zębatego. Następnie wybierz przycisk Backup Your Wallet.

Wysyłanie tokenów jest intuicyjne i szybkie. Aby przesłać komuś kryptowaluty, wybierz ilość i zaimportuj adres jego portfela. Opcjonalnie możesz zeskanować kod QR, który automatycznie uzupełni dane niezbędne do wykonania transakcji. Po zatwierdzeniu aplikacja poprosi cię o uwierzytelnienie tożsamości. Zeskanuj odcisk palca lub odblokuj ekran telefonu w celu potwierdzenia tożsamości.

Odbieranie tokenów

Odbieranie tokenów jest prostsze od wysyłania. Wystarczy, że pozwolisz nadawcy zeskanować swój kod QR. W jego aplikacji pojawią się dane niezbędne do zlecenia przelewu.
Nowy portfel kryptowalutowy Opery – podsumowanie
Portfel Opery zwiastuje nową erę crypto walletów. Na jego podstawie możemy spodziewać się naturalnego przejścia z aplikacji desktopowych na mobilne. Właściciele Opery poszli o krok dalej. Udostępnili swoim użytkownikom nie tylko narzędzie do odbierania oraz przesyłania kryptowalut, ale także oprogramowanie do obsługi zdecentralizowanych aplikacji oraz sieci Web 3.0

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments