Bitcoin vs Litecoin: poznaj różnicę między tymi dwoma kryptowalutami

Bitcoin vs Litecoin: poznaj różnicę między tymi dwoma kryptowalutami

Aktulności

Przedstawiamy nieco bardziej techniczne porównanie pomiędzy Bitcoinem a Litecoinem, dwiema niezależnymi kryptowalutami. W końcu Litecoin pojawił się jako kopia kodu źródłowego pierwszej waluty cyfrowej, zmieniając tylko kilka parametrów.

Stworzony w 2011 roku przez byłego inżyniera oprogramowania w Google, Charliego Lee, Litecoin dążył do przyspieszenia transakcji, oprócz poszukiwania niższej wartości jednostki poprzez zwiększenie limitu emisji monet.

Zalety kryptowalut

Być może nigdy nie doświadczyłeś okresu hiperinflacji, kiedy ceny towarów i usług rosną o 5% miesięcznie, osiągając w niektórych przypadkach ponad 20%. Kiedy rząd znajdzie się w deficycie fiskalnym, to znaczy wydał więcej, niż zebrał, rozwiązaniem jest wyemitowanie większego długu lub wprowadzenie większej ilości waluty do obiegu.

W skrajnych przypadkach powszechne jest zamrażanie sald bankowych, a nawet inwestycji finansowych. Bitcoin urodził przejąć władzę do drukowania pieniędzy z rąk banków centralnych. Tworzy się niezależny system finansowy i bez tej możliwości cenzury. Pod tym względem w wyzwaniu Bitcoin vs Litecoin wynik jest identyczny, ponieważ jego niedobór jest zaprogramowany i mała grupa, jakkolwiek potężna, nie może zmienić zasad emisji.

Zrozum, jak działa Bitcoin

Bitcoin to pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta, stworzona w styczniu 2009 roku, a jej główną funkcją jest szybki, bezpieczny i bez pośredników transfer wartości.

Każdy może być częścią sieci, a do tego wystarczy uruchomić oprogramowanie Bitcoin i połączenie internetowe. W ten sposób w prosty sposób można walidować transakcje i realizować niskokosztowe przelewy.

Jak działa Litecoin?

Jak mówi twórca projektu: „Chciałem stworzyć coś na kształt srebra, podczas gdy Bitcoin pozostaje jak złoto”. Kod źródłowy oprogramowania Bitcoin jest open source, więc każdy może stworzyć swojego własnego klona.

Chociaż pomysł skrócenia odstępu między każdym znalezionym blokiem jest dobry, w praktyce, ponieważ ma mniej górników, często wymaga się większej liczby potwierdzeń dla depozytów Litecoin. Tak więc strategia nie zadziałała, zrównując pojedynek Bitcoin vs Litecoin.

Blockchain: Bitcoin kontra Litecoin

Blockchain to rozproszona baza danych, która zawiera łańcuch bloków uporządkowaną chronologicznie. Ponadto informacje są przechowywane za pomocą kodu kryptograficznego zwanego hashem. W ten sposób zmiana dowolnych danych w łańcuchu informacyjnym unieważnia wszystkie kolejne bloki. Ponieważ używają mechanizmu do przechowywania i udostępniania identycznych danych, istnieje techniczny związek między Bitcoinem a Litecoinem w kwestii blockchain. Ta połączona baza danych charakteryzuje się brakiem organu regulacyjnego . Oznacza to, że każdy może zweryfikować zapis historyczny lub poprosić o włączenie nowego bloku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments